“Tesla Model 3 Highland” nuo šiol gamykloje montuojamos “Hankook Ion Evo” padangos

Iki šiol dauguma “Tesla Model 3” modelių buvo montuojamos su standartinėmis “Michelin” padangomis – dažniausiai ” Pilot Sport 4″ arba sportiškesnėmis ” Pilot Sport 4S ” padangomis, skirtomis aukščiausios klasės modeliams su 20 colių ratlankiais. Nė vienas iš šių modelių nėra pirmiausia skirtas elektriniams automobiliams, artimiausias yra ekonomiškos ” ePrimacy” padangos, kurias “Tesla” šiemet montuoja ant kai kurių modelių.

Kodėl “Hankook”?

Tačiau dabar bent jau ne “Performance” modeliai iš gamyklos gaus ” Hankook ION Evo ” padangas. Apžvelkime priežastis, kodėl galėjo įvykti šis pakeitimas. Tesla neabejotinai viršija elektromobilių ridos vidurkį, o kitoms automobilių bendrovėms labai sunku pasivyti Tesla efektyvumą. O dabar bus dar sunkiau – ką tik pristatytas “Model 3” atnaujinimas dar labiau padidins ridą, net 10 % su tos pačios talpos akumuliatoriumi. Be abejo, nemaža dalis nuopelnų už tai tenka kėbulo pasipriešinimo koeficiento sumažinimui, tačiau taip pat verta atkreipti dėmesį į pasikeitusį padangų tiekėją. Ir tai prieštarauja šių metų “Autobild” vasarinių padangų mini testui, kuriame “Hankook ION Evo” pasipriešinimas riedėjimui buvo 20 % geresnis nei ” Michelin Pilot Sport 5″, todėl galima daryti prielaidą, kad padangų keitimas taip pat turės gana didelę įtaką ridai. Tai taip pat galėtų būti gera žinia esamiems ” Model 3″ savininkams, norintiems padidinti savo automobilio ridą.

Galimos didžiausio greičio apribojimo priežastys

Dar viena įdomi su naujuoju “Model 3” susijusi informacija yra didžiausio greičio apribojimas – 201 km/h. Kituose interneto straipsniuose šis apribojimas dažnai teisinamas naudojamomis padangomis, kuriose naudojama “Hankook Sound Absorber” technologija, kuri, labai supaprastintai tariant, yra putų užpildas, priklijuotas padangos viduje (žr. paveikslėlį toliau). Tai ypač įdomu, nes visų Hankook ION Evo modelių padangų, įskaitant ir Sound Absorber, greičio indeksas yra V, t. y. iki 240 km/h, o dažnai ir didesnis. Taigi, siūlomi du racionalūs paaiškinimai – arba prielaida, kad apribojimas yra dėl padangų, nėra pagrįsta tiesa, arba “Tesla” liepė “Hankook” pagaminti savo OE padangos variantą specialiai “Model 3” su apribotu maksimaliu greičiu, bet optimizuotu protektoriaus raštu tik “Model 3”, prie ko esame labiau pripratę premium klasės sportinių automobilių, o ne ypač elektromobilių segmente. Tai būtų prasminga ir suteiktų “Tesla” dar vieną konkurencinį pranašumą prieš kitus prekės ženklus, kurie nieko panašaus nedaro tokiam pagrindiniam savo linijos modeliui.

Tačiau yra ir kitas paaiškinimas – “Model 3 Highland” taip pat daug padirbėjo prie automobilio garso izoliacijos, kuri ankstesnėje kartoje buvo dažnai kritikuojama. Elektromobiliuose daug triukšmo skleidžia padangos. O padangų su viduje esančiu putplasčio užpildu naudojimas elektromobiliuose turi didelę prasmę, nes dėl didesnio svorio riedėjimo triukšmas yra didesnis nei įprastuose automobiliuose.

Šiaip ar taip, netrukus sužinosime, kokios iš tikrųjų yra “Model 3 Highland” padangos, ir bus įdomu stebėti, kas nutiks – nes šiuo metu sprendžiama, kas bus laikomas aukščiausios klasės padangų elektromobiliams tiekėju, ir kol kas atrodo, kad “Hankook” turi pranašumą. Yra ir gera žinia vairuotojams, kuriems tenka keisti padangas į žiemines – ION serijoje yra žieminis variantas ” Hankook Winter I-cept ION“, kuris turėtų spręsti mažesnio elektromobilių nuvažiuojamumo žiemą problemą.