Nauji 2024 m. vasarinių padangų modeliai: ar galima suderinti mažą pasipriešinimą riedėjimui ir gerą valdymą?

Vėl prasidėjo vasaros sezonas, o kartu su juo ir laikas žiemines padangas pakeisti į vasarines. Jei svarstote, kokias padangas pasirinkti, jums gali praversti mūsų naujausių rinkoje esančių padangų apžvalga.

Praėjusių metų naujienos

Pradėsiu nuo praėjusių metų apibendrinimo, nes buvo pristatyta daug ilgai lauktų naujų padangų, kurios turėtų sulaukti daug dėmesio 2024 m. bandymuose. Gavome ” Continental SportContact 7″, geriausią kasdienių eksploatacinių savybių padangą, laimėjusią 7 iš 8 testų, kuriuose ji buvo pristatyta, ” Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6“, pasižyminčią labai panašiomis savybėmis už geresnę kainą ir šiek tiek kitokių matmenų. Tame pačiame segmente taip pat turime ” Michelin Pilot Sport 5 “, tačiau ji šiek tiek labiau orientuota į veikimą ant šlapios dangos ir patvarumą. Jei ieškote aukščiausios kokybės padangos, viena iš šių trijų padangų neabejotinai turėtų atsidurti jūsų akiratyje. Straipsnį apie praėjusių metų bandymus rašėme čia.

Ekologija ir tvarumas – raktiniai žodžiai 2024 m.

Kadangi praėjusiais metais daugiausiai naujienų apie našumą gavome iš gamintojų, šių metų naujienos daugiausia orientuotos į ekologiją ir elektromobilius. Didžiausia naujiena – “ Continental EcoContact 7“, pakeisianti 6-ąjį modelį, kuris buvo pristatytas dar 2020 m. Pristatydama šią padangą “Continental” rodo, kad neįves specialaus pavadinimo savo EV gaminiams, kaip kai kurie konkurentai, nes ilgainiui jos tikriausiai taps standartu. Kol kas neturime jokių bandymų, tačiau iš to, ką apie padangą sako “Continental”, matyti, kad pagrindinis dėmesys skiriamas pasipriešinimui riedėjimui ir su tuo susijusiam degalų taupymui. Tai labai prasminga, nes elektriniai automobiliai vis labiau plinta ir didžiausias rūpestis yra jų veikimo nuotolis, tačiau ir šiuo metu parduodami automobiliai su vidaus degimo varikliais turi būti kuo mažiau išmetamų teršalų, o tam labai padeda padangos. Dėmesys taip pat skiriamas triukšmui, kurį “Continental” sumažina siaurindama protektoriaus tarpus. Ar padanga turės putų užpildą, kaip ir jos konkurentai visuose matmenyse, dar neatskleidžiama. Be to, “Continental” sprendė problemą, susijusią su skirtingų matmenų padangų skirtingomis savybėmis, ir ypatingą dėmesį skyrė kiekvieno varianto gamybai atskirai. Ketinama sukurti net specialią “S” versiją, kuri leidžia manyti, kad ji bus naudojama sportiškesniems elektriniams automobiliams, kuriems reikia geresnio valdymo.

Continental taip pat pristatė dar vieną naują modelį – UltraContact NXT, kuris yra gana specifinis; 65 proc. jo pagaminta iš perdirbtų medžiagų. Pagrindinis dėmesys skiriamas tvarumui, kartu išlaikant aukštą “Continental” padangų eksploatacinių savybių standartą. Ši padanga turi visus A įvertinimus ES ženkluose ir jau yra pelniusi tarptautinį 2023 m. dizaino apdovanojimą, todėl nekantriai laukiame šios naujųjų laikų padangos bandymų.

Tačiau grįžkime prie naujos kartos ekologiškų padangų segmento – jis yra naujas, bet jame jau atsiranda vis daugiau konkurentų. Viena iš jų – Hankook iON Evo ir ION Evo SUV, kuri sulaukė daug pagyrų, nes tapo naujojo Tesla Model 3 Highland originaliomis padangomis ir daug prisidėjo prie didesnio naujojo modelio nuvažiuojamo atstumo. Tikiuosi, kad galėsime tiesiogiai palyginti naująsias padangas, nes bus labai įdomu sužinoti, kurios padangos užtikrina didžiausią ridą ir kartu išlaiko sportinį valdymą. Taip pat yra naujas biudžetinis variantas – ” Falken e.Ziex”, kuri 2023 m. “Automotorsport” teste užėmė gražią 4 vietą, nes puikiai suderina mažesnį pasipriešinimą riedėjimui ir saugumą, nors kritikuojamas “vangus” vairavimas, ir ” Pirelli Scorpion Elect” , kuri, vertinant pagal to paties testo rezultatus, yra šiek tiek per daug “ekologiška”. Pusiaukelėje tarp EV ir įprastų padangų yra “Bridgestone Turanza 6”, kuri taip pat nusprendė negaminti specialiai EV skirtų padangų – vietoj jų ji optimizavo dabartinę padangų liniją. Nors “Turanza 6” yra gera universali padanga, siūlyčiau ją rinktis tik tada, kai kaina yra mažesnė nei kitų aukščiausios klasės konkurentų, pavyzdžiui, “Conti PremiumContact 7” arba “Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6”.

Taip pat buvo pristatyta keletas įprastų padangų – tai ” Vredestein Ultrac Pro” , nauja olandų gamintojo UHP padanga, kuri žada puikias savybes už prieinamą kainą ir kurią dar teks išbandyti, ” Firestone Firehawk Sport“, kuri jau buvo išbandyta ir yra nebloga sportinė padanga už labai prieinamą kainą, arba ” Yokohama Advan Sport V107“, kuriai TyreReviews.com suteikė įvertinimą “Geriausia trasai”.

Apibendrinimas

Taigi ką įsigyti naujam vasaros sezonui? Kaip niekada anksčiau, tai priklauso nuo jūsų prioritetų – vienoje pusėje yra tradicinės našumo padangos, kitoje – padangos, daugiausia dėmesio skiriančios ekologijai, kurios dėl naujesnių technologijų pasiekė tokią būklę, kad yra saugios, bet tiesiog neteikia tokio vairavimo džiaugsmo kaip našumo padangos. Ir dar yra nemažai padangų, esančių kažkur tarp šių dviejų variantų – viskas priklauso nuo to, kaip naudojate savo automobilį ir ko tikitės iš vairavimo.