“Continental PremiumContact 7” vasarinių padangų apžvalga – kas naujo ir kaip jos pasirodė bandymuose?

Šiandien, tęsdami savo reguliarų straipsnių ciklą, apžvelgiame dar vieną vasarinių padangų rinkos naujieną – ilgai lauktą “Continental PremiumContact” padangų asortimento įpėdinę, kuri jau yra septintoji versija.

Šiek tiek istorijos …

Ankstesnės šeštosios versijos gyvavimo ciklas buvo gana ilgas – ji buvo pradėta gaminti 2016 m., taigi rinkoje ji išbuvo ilgus 6 metus. Nepaisant to, po visų šių metų ji sugebėjo skinti laimėjimus aktualiuose bandymuose – pavyzdžiui, 2-oji vieta 2023 m. ADAC teste. Beje, pagal mūsų sistemą jis iš viso yra atlikęs įspūdingus 36 testus. Padanga buvo giriama už daugumą savo savybių, o mažos akvaplanavimo ribos ir vėluojanti reakcija į vairo mechanizmą buvo dažnai minimi nedideli trūkumai.

Naujojoje ” PremiumContact 7″ padangoje būtent šie trūkumai yra pašalinti, ir nors akvaplanavimas vis dar yra viena iš silpnesnių padangos vietų, tai tik nedidelis trūkumas. Tačiau labiausiai naujovė pasiteisino minėtoje vėluojančioje vairavimo reakcijoje, tiksliau, pačioje padangos sportiškumo srityje. Dėl to pelnytai galima kaltinti šeštąją kartą, nepaisant to, kad “PremiumContact” asortimentas yra įtrauktas į “Touring”, o ne UHP klasę (o “Continental” šiuo metu nesiūlo jokių UHP padangų). Tačiau “PremiumContact 7” padangai nebegalima prikišti jokių priekaištų. Ji savo klasei siūlo stebėtinai sportišką važiavimą, iš dalies konkuruodama su “SportContact” asortimentu.

Naujas vasarinis protektorius pasižymi sportiškomis, dinamiškomis valdymo savybėmis, tiksliu valdymu, geromis eksploatacinėmis savybėmis ir ekonomiškumu.
– Autobild 2023, 225/45 R18

PremiumContact “Continental” modelių gamoje

Tačiau pažvelkime, kur “PremiumContact” dera “Continental” modelių gamoje. Šiuo metu Vokietijos gamintojas siūlo šiuos pagrindinius lengvųjų automobilių vasarinių padangų modelius: “EcoContact 6”, “UltraContact”, “PremiumContact 7″ ir ” SportContact 7″. EcoContact ir UltraContact daugiausia dėmesio skiriama ridai ir degalų ekonomijai, taip pat saugaus vairavimo savybėms, skirtoms mažiau galingiems automobiliams (nors UltraContact taip pat skirta galingesniems automobiliams ir siūloma versija iki 300 km/val. greičio), o PremiumContact 7 jau labiau orientuota į vairavimo malonumą. Tačiau jei norite, kad ilgesnį laiką važiuotumėte visiškai sportiškai, siūloma “SportContact 7”, kuri yra idealus kompromisas tarp aštraus vairavimo ir kasdienio naudojimo.

Naudojamos technologijos

Tačiau, žinoma, “PremiumContact” asortimentas neturėtų būti skirtas vien tik sportiniam vairavimui – taip ir nėra. Ypač stiprioji jos pusė – idealus vairavimo galimybių, efektyvumo ir komforto derinys. Šį pritaikomumą daugiausia lemia naujoviškas “RedChili” mišinys, kuris optimizuoja veikimą plačiame temperatūrų diapazone. Tai užtikrina didelį sukibimą net esant žemai temperatūrai be įšilimo fazės, o tai naudinga pereinamaisiais pavasario ir rudens mėnesiais, sumažinant padangų keitimo dažnumą ir su tuo susijusias išlaidas. Be to, prisitaikanti padangos protektoriaus konstrukcija užtikrina didesnį stabilumą ir važiavimo komfortą šlapiais ir sausais keliais, mažina vairuotojo nuovargį ir gerina bendrą vairavimo patirtį. Be to, ši padanga pasižymi didesne rida, kuri buvo išbandyta iš viso 150 000 kilometrų važiavimo bandymų metu ir optimizuota, todėl jos rida, palyginti su pirmtake PC6, padidėjo dešimčia procentų.

Padangų “PremiumContact 7” bandymuose

Tačiau pažvelkime į bandymų rezultatus – kol kas jų turime 3. “Blogiausiai” naujoji padanga buvo įvertinta “Autobild” 225/45 R17 dydžio bandyme, kuriame ji užėmė trečiąją vietą, aplenkusi ” Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6″ ir “Michelin Pilot Sport 5” padangas. Nors PC7 nesunkiai atsiliko nuo jų ant šlapios dangos ir bent jau prilygo “Michelin” ant sausos dangos (Goodyear aplenkė jas abi dėl puikaus valdymo ant sausos dangos, stabdymo kelio ir komforto), galutinę trečiąją vietą nulėmė ekonomiškumo testo dalis, kuri sudaro 1/3 galutinio įvertinimo. Joje “Autobild” net 60 % bendro įvertinimo skiria ridai ir dar 20 % – kainos ir kokybės santykiui, kuris tiesiogiai susijęs su rida. Būtent čia “PremiumContact 7” padangos prognozuojama rida – 51 600 km, kaip teigia “Autobild”, – atsilieka nuo “Michelin” padangos, kuri nuvažiuoja 55 600 km, ir “Goodyear” padangos, kuri taip pat yra pigiausia iš visų trijų padangų, numatomos 63 200 km ridos. Nepaisant to, šios trys padangos teste nuvažiavo daugiausia kilometrų; palyginimui, kitos naujokės – ” Bridgestone Turanza 6” – nuvažiuotų kilometrų rida šiek tiek viršija 40 000 km.

Kitą bandymą atliko TyreReviews.com, šį kartą labai populiaraus mažesnio 205/55 R16 dydžio padangos. Ten laimėjo “PremiumContact 7”, tačiau būtent dėl mažesnio dydžio šalia jos šį kartą nebuvo naujoko iš konkurentų, kuris nugalėjo “Autobild” teste. Goodyear siūlo šio dydžio EfficientGrip Performance, o Michelin – Primacy 4+, abi šios padangos skirtos veikiau ekonomiškumui, o ne sportiniam valdymui. Tačiau “Continental” strategija siūlyti vieną protektoriaus raštą įvairioms automobilių kategorijoms pasiteisina. Jį galima įsigyti įvairių dydžių – nuo R16 iki R21.

Vertinimas ir konkurencija

Vis dar laukiame daugiau bandymų, tačiau iš turimų testų galime spręsti, kam ši padanga tinka – tai idealus valdymo, sportiškumo, ridos ir komforto derinys. Jei mėgstate dažniau važiuoti sportiškai, galbūt naujosios “SportContact 7” padangos taip pat yra jums tinkamesnis modelis, tačiau vėlgi, kalbant apie UUHP padangas, jos gana daug dėmesio skiria komfortui, todėl jos nėra tokios skirtingos nuo “PremiumContact 7”, kaip galėtų atrodyti pagal klasės klasifikaciją.

Tai taip pat priklauso nuo to, kokio dydžio padangą pasirinksite – nors tarp R16 padangų ji tikrai bus viena iš sportiškesnių, tarp R19 padangų ji yra labiau komfortiška. Pagrindiniai jos konkurentai yra minėtosios “Michelin Pilot Sport 5” ir “Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6”, taip pat to paties gamintojo “Bridgestone Potenza Sport” arba “Turanza 6”.