“Bridgestone Blizzak LM-005” laimėjo šių metų ACE/ARBÖ/GTÜ testą dėl puikių eksploatacinių savybių ant šlapios dangos

Nors temperatūra lauke vis dar gali rodyti, kad ore tvyro vasara, pagal kalendorių – rugsėjo pabaiga. O tai reiškia tik vieną dalyką: po kelių savaičių keisime padangas į žiemines. Galbūt dėl daugiau nei vidutiniškų orų šiemet atlikome tik pirmąjį žieminių padangų testą, tačiau net ir jis padės suprasti, kokias padangas verta užsidėti šią žiemą.

Tik viena naujovė, kitaip pasiteisinę aukščiausios klasės modeliai

Iš pirmo žvilgsnio šis sezonas daug naujienų neatneša. Bene įdomiausia yra ” Nokian Snowproof 2“, kuri pakeičia vairuotojų gana populiarią pirmosios kartos padangą. Tačiau pirmiausia apžvelkime šiandienos testo parametrus. Testavimo organizacija yra trijų automobilių klubų – Vokietijos “Auto Club Europa”, Austrijos ARBÖ ir GTÜ, kuris yra vokiškas techninės apžiūros stoties atitikmuo, asociacija. Šių metų bandymui šios organizacijos pasirinko 235/55 R18 dydžio padangas, kurias sumontavo į dabartinės kartos VW Tiguan. Tačiau šio dydžio padangos taip pat montuojamos į daugelį visureigių tiek VW grupėje, tiek už jos ribų. Tuomet bandymui jie paėmė 10 dabartinių padangų modelių. Tačiau turiu nedidelę priekaištų jų pasirinkimui: išvardytos praktiškai tik aukščiausios klasės padangos ir tik po to nežinomos pigios padangos. Visiškai nepaminėtos vidutinės klasės padangos – ” Kleber”, “Firestone”, “Semperit” ir kitos. Vienintelis dalinis vidutinės klasės segmento atstovas yra naujosios Nokian padangos. Žinoma, negalima tikėtis, kad minėtos pigios padangos būtų kitokios nei nerekomenduojamos. Taip ir buvo: “Austone” ir “Fortuna” prekės ženklai buvo nerekomenduojami, o trečioji pigi “Sailun” padanga buvo rekomenduojama sąlyginai. Tačiau ji labai silpna ant šlapios dangos.

Tik viena padanga įvertinta kaip “labai rekomenduojama”

Tačiau pagaliau pažvelkime į rezultatus. Atsižvelgiant į minėtas padangas, visos kitos padangos buvo rekomenduojamos ir, kaip teigia pats testuotojas, didelių skirtumų tarp jų ant sniego nebuvo. Taigi sprendimas buvo priimtas daugiausia dėl šlapios dangos, kuri yra praktiškai sunkiausia žieminių padangų disciplina. Ir čia ” Bridgestone Blizzak LM-005 ” padangos pasiekė geriausią rezultatą, nes abiejose akvaplanavimo disciplinose jos buvo beveik nepriekaištingai įvertintos. Nedaug, 3 taškais, nuo jos atsiliko ” Hankook icept X evo3″. Tačiau ji praktiškai prarado šiuos tris balus už triukšmą ir pasipriešinimą riedėjimui, t. y. veiksnius, kurie neturi įtakos valdymui. Hankook vykdo labai palankią kainų politiką, todėl antroji vieta yra labai gera žinia taupiems vairuotojams, kurie nenori daryti kompromisų dėl kokybės. Tik “Michelin” ir “Continental” turėjo tenkintis trečiąja ir ketvirtąja vietomis, kur “Hankook” jas tik aplenkė, ir vėl – ant šlapios dangos. Tačiau “Michelin” ir “Conti” siūlo būtent mažesnį triukšmą ir pasipriešinimą riedėjimui, ko negali pasiūlyti “Hankook”. Reikėtų pažymėti, kad testo metu nebuvo tikrinama padangų rida, t. y. disciplina, kurioje “Michelin” bus labai stipri, ir tai greičiausiai būtų sumaišę rezultatus. Toliau eina “Nokian” naujoji padanga, kurios vieta yra sėkminga. Tačiau daug kas priklauso nuo kainos, kuri greičiausiai bus tik šiek tiek mažesnė už “Hankook”. Tačiau jei ji pigesnė pagal visus matmenis, ją tikrai verta apsvarstyti.

O tada lieka tik “Goodyear” ir “Pirelli”. Goodyear atveju tai pirmas bandymas, kuriame matome šią padangą visureigio variante, ir nors bandyme ši padanga rekomenduojama, kainos ir kokybės santykis neišėjo toks geras. Praktiškai tokį patį rezultatą pasiekė “Pirelli” padanga, kurią galima rekomenduoti, jei ji gerai veikia jūsų dydžio padangą. Priešingu atveju yra geresnių alternatyvų.

Visus testo rezultatus rasite čia.