“ADAC 2024” vasarinių padangų bandymas: Geriausi mažų visureigių pasirinkimai, kuriuose dėmesys skiriamas tvarumui

2024 m. ADAC vasarinių padangų bandyme buvo kruopščiai įvertinta 16 šiuolaikinių 215/55 R17 dydžio modelių, skirtų mažiems visureigiams ir žemesnės vidutinės klasės automobiliams. Šis išsamus tyrimas leido priimti iš esmės teigiamą bendrą verdiktą, nors kai kurios padangos pasižymėjo nedideliais trūkumais, dėl kurių būtina atidžiau patikrinti atskirus įvertinimus. Be to, naujojoje metodikoje daugiau dėmesio skiriama ekologijai ir tvarumui.

Pirmaujančios padangos: “Conti”, “Michelin” ir “Kumho

Šių metų teste geriausiai pasirodė ” Continental”, “Michelin” ir, netikėtai, ” Kumho” padangos. Visos šios trys padangos pasižymi dideliu vairavimo saugumu ir poveikiu aplinkai, kurie yra nauji pagrindiniai ADAC testų kriterijai. Nors ” Continental PremiumContact 7″ padangos yra apskritai geriausios važiavimo saugumo požiūriu, ” Michelin Primacy 4+” padangos puikiai suderina geriausią poveikį aplinkai (jas lenkia tik “Goodyear EG Performance 2″) ir palankų važiavimo saugumą. Tai pasakytina ir apie pigesnes ” Kumho Ecsta HS52” padangas, kurių prognozuojama rida turėtų būti ilgiausia iš visų bandytų padangų. Visos trys geriausios padangos buvo įvertintos “gerai” – kitos dvylika padangų buvo įvertintos “patenkinamai”. Padangos “Vredestein Ultrac” įvertinimas buvo pakankamas dėl trumpos ridos, kuri dabar laikoma svarbiu kriterijumi, nes sudaro 40 % viso įvertinimo aplinkosauginės dalies. Šis aspektas pabrėžia, kad renkantis padangas svarbu atsižvelgti į individualius vairavimo įpročius ir pageidavimus.

Testo nugalėtojas – “Continental PremiumContact 7

Kiti svarbūs paminėjimai ir jų rezultatai

Debica, Dunlop, Bridgestone, Hankook ir Fulda padangos, kurioms nedaug trūko iki “gero” įvertinimo, pademonstravo pagirtinus rezultatus su nedideliais trūkumais drėgnomis sąlygomis ar poveikio aplinkai srityje, taip pabrėždamos šio išsamaus bandymo rezultatų niuansus. Labiausiai nustebino tai, kad “Bridgestone Turanza 6”, “Hankook Ventus Prime 4” ir “Goodyear EfficientGrip Performance” trūko gana daug taškų testo dalyje, skirtoje važiavimo savybėms, nors kituose testuose, kuriuose šios padangos pasirodo gana gerai, to paprastai nebūna. Šiuo atveju problema ta, kad net važiavimo savybių dalyje daug dėmesio skiriama važiavimo komfortui, kur visos trys šios padangos turėjo problemų, o tai turi didelės įtakos galutiniams įvertinimams. Pavyzdžiui, “Turanza 6” turėjo geriausią atsparumą akvaplanavimui, o “EG Performance” – vieną iš geriausių stabdžių sausai dangai. Atsižvelgiant į tai, laimėjusi “Continental” daug geriau suderina visus išbandytus kriterijus.

Geriausią poveikio aplinkai įvertinimą gavusi padanga – “Michelin Primacy 4+

Įžvalgos apie ADAC bandymų kriterijus

Nuo 2023 m. patobulinta ADAC bandymų metodika šalia tradicinių veiksnių, tokių kaip vairavimo ir saugumo savybės, komfortas ir ekonomiškumas, apima ir tvarumą. Dabar vertinant gerokai daugiau dėmesio skiriama sauso ir šlapio kelio saugumui (70 %) ir poveikiui aplinkai (30 %), įskaitant nusidėvėjimą, degalų sąnaudas, triukšmą, padangos svorį, nusidėvėjimo masę ir teršalų kiekį.

ADAC bandymų kriterijai išsivystė, kad būtų akcentuojamas ne tik saugumas ir ekonomiškumas, bet ir aplinkos tvarumas, atspindintys visapusišką požiūrį į padangų eksploatacinių savybių vertinimą šiuolaikinio judumo kontekste. Šis pokytis pabrėžia, kad vis svarbiau atsižvelgti į įvairius veiksnius renkantis padangas, kad būtų patenkinti įvairūs naudotojų poreikiai ir atsižvelgta į aplinkosaugos aspektus. Vis dėlto bandymų rezultatus reikia vertinti atsižvelgiant į individualius poreikius, nes galutiniams įvertinimams didelę įtaką daro padangos poveikis aplinkai, kuris, kai kurių nuomone, nėra toks svarbus.

Visus bandymų rezultatus rasite čia ->