“Autozeitung” paskelbė 2024 m. vasarinių padangų testą – saugumas išlieka svarbiausiu prioritetu

“Autozeitung” paskelbė savo 2024 m. vasarinių padangų testą, atliktą su populiariuoju 1 serijos BMW, kurio padangų dydis 225/45 R17. Skirtingai nuo kitų testuotojų, “Autozeitung” pirmenybę teikia važiavimo savybėms, o ne ilgaamžiškumui ir ekologijai, todėl tai yra malonus kontrastas šių metų testams.

Vis dėlto Continental užimta aukščiausia vieta atitinka kitų bandymų rezultatus, nes PremiumContact 7 padangos suderina puikias važiavimo savybes, didesnį nei vidutinį patvarumą ir mažas degalų sąnaudas. Testų prioritetus aiškiai iliustruoja “Michelin Primacy 4+” rezultatas – ADAC teste ji buvo antra, laimėjo ” Autobild” testą, tačiau dėl skirtingų prioritetų čia turėjo tenkintis septinta vieta. Nors “Michelin” padangų rida ilgiausia ir pasipriešinimas riedėjimui mažiausias, o tai turi tiesioginės įtakos degalų sąnaudoms, šiame teste šie veiksniai sudaro mažiau nei 10 % bendro įvertinimo. Ironiška, bet apdovanojimas “rekomenduojama taupyti degalus” atiteko paskutinėje, devintoje, vietoje likusiai padangai ” Bridgestone Turanza 6“, kuri pagal pasipriešinimą riedėjimui prilygo “Michelin”, tačiau šiek tiek geriau važiavo šlapia danga. Tačiau šis apdovanojimas nėra visiškai pagrįstas testo duomenimis, nes, kaip rodo duomenys, jo būtų nusipelniusi ir “Michelin”.

Continental PremiumContact 7, šio bandymo nugalėtoja

Grįžkime prie rezultatų – be nugalėtojos, “labai rekomenduojama” įvertinimą gavo dar dvi padangos: “Pirelli Cinturato P7 C2”, kuri prilygo “Continental” padangai sausomis sąlygomis ir buvo beveik antra antroje vietoje ant šlapios dangos, o palyginti su konkurentais, pasižymėjo labai sportišku charakteriu. Antrasis “labai rekomenduojama” įvertinimas atiteko penktoje vietoje likusiai “Firestone Roadhawk 2” padangai dėl jos nedidelės kainos ir gerų savybių ant šlapios dangos.

Dar aukščiau, trečioje vietoje, atsidūrė dar labiau įperkama “Hankook Ventus S1 Evo3” padanga, kuriai suteiktas įvertinimas “rekomenduojama dėl puikios kainos”. Ji nedaug atsilieka nuo “Pirelli” padangos šlapioje kelio dangoje ir labai gerai veikia ant sausos dangos, tik aukštesnei vietai pritrūko geresnio pasipriešinimo riedėjimui.

Verta paminėti aštuntą vietą, skirtą pigiausiai testo padangai “Maxxis Premitra HP5”, kuri visose kategorijose pasirodė vidutiniškai ir, atsižvelgiant į jos kainą bei kitus testo rezultatus, gali būti rekomenduojama nereikliems vairuotojams, kaip matyti palyginus kainas mūsų svetainėje.

Testų rezultatus ir kainas rasite čia ->