“Autobild 2024” vasarinių padangų testo finalas: geriausios padangos yra tos, kurios tarnauja ilgiausiai

Ir štai turime 55 padangų didžiojo bandymo finalą, kurį “Auto Bild”, kaip įprasta, pradėjo stabdymo kelio bandymu ant šlapios ir sausos dangos. Šiemet buvo bandomos populiaraus dydžio 205/55 R16 padangos, kaip aprašėme ankstesniame straipsnyje. Šis dydis tinka “VW Golf”, be daugelio kitų šios klasės automobilių.

Iš šios atrankos į finalą pateko 20 padangų, kurios buvo išbandytos labai kruopščiai ir išsamiai. Kaip visada, paaiškėjo, kad stabdymo kelio testas nelemia galutinio įvertinimo, tačiau jis gali būti gana patikimas padangų kokybės rodiklis, nes galutiniai rezultatai buvo labai artimi – 4 padangos pelnė “pavyzdinį” įvertinimą, dar 12 gavo “gerą” įvertinimą, o 4 – “patenkinamą” įvertinimą. Blogiausiai pasirodė sąlyginai rekomenduojama ” Vredestein Ultrac” padanga dėl labai prasto ilgaamžiškumo – pagal “Auto Bild” atliktus matavimus ji tarnauja tik 15 400 km, o geriausiai pasirodžiusi “Goodyear” iki eksploatacijos pabaigos gali nuvažiuoti beveik 3 kartus daugiau.

Goodyear Efficientgrip Performance 2

Tačiau apskritai dauguma padangų neatitiko savo ilgaamžiškumo reikalavimų – ypač pigesnės, nepaisant to, kad tarp vertinamų parametrų yra ir ilgaamžiškumas, palyginti su kaina, o tai iš dalies turėtų būti palanku pigesnėms padangoms. Ilgaamžiškumo problemos pablogino ” Falken”, ” Hankook” ir ” Toyo” padangų, kurios kitu atveju yra vienos iš geriausių padangų šlapiomis ir sausomis sąlygomis, įvertinimą. Tas pats nutiko ir ” Pirelli” bei ” Nexen” padangoms, kurios atsidūrė starto lauko apačioje – “Nexen” tarnauja tik 19 450 km, o “Pirelli” – 24 900 km, tačiau jos yra vienos brangesnių padangų teste.

Kalbant apie važiavimo savybes, ” Maxxis Premitra HP5″ pad angos blogiausiai pasirodė ant šlapios dangos dėl valdymo ir saugumo, o ” Uniroyal Rainsport 5″ padangos taip pat prastai pasirodė ant sausos dangos dėl valdymo. Paradoksalu, tačiau “Dunlop Sport BluResponse”, nepaisant to, kad padangos ant šlapios dangos pasirodė palyginti prastai, tai kompensuoja savo ilgaamžiškumu.

Tačiau tam tikrų trūkumų drėgnomis sąlygomis turėjo ir 4-oje vietoje esanti ” Goodyear Efficient Grip Performance 2“, kuriai suteiktas “Eco master” įvertinimas, visiškai pripažįstant minėtą ilgaamžiškumą. Nepaisant to, tai nėra pasirinkimas tiems, kurie pirmenybę teikia važiavimo savybėms. Tai pabrėžia būtinybę vertinti bandymus pagal savo poreikius, o tai padaryti padeda mūsų lygintuvas, leidžiantis palyginti ne tik vairavimo savybes, bet ir dabartinę kainą, įskaitant specialius pasiūlymus.

Visus rezultatus rasite čia ->

Originalų stabdymo testą rasite čia ->